Detail oznamu

back Naspäť

Tatran oslavoval 80. výročie.

Kategória: Tatran Bobot | Podkategória: Oznamy TJ Tatran Bobot
 
back Zobraziť galériu

Telovýchovná jednota Tatran Bobot oslávila v sobotu 8. júla 2023 80. výročie založenia organizovaného futbalu v našej obci.


Na našom ihrisku bolo od skorého rána nezvykle rušno. Stretli sa tu postupne futbalisti všetkých generácii, aby spolu oslávili 80. narodeniny nášho futbalového klubu.
Ako inak sa dá osláviť výročie futbalového klubu, ak nie zápasmi všetkých našich družstiev v tej najpopulárnejšej hre na svete.

Najskôr sme mali možnosť vidieť zápas žiakov:
TJ Tatran Bobot – MFC Spartak Bánovce nad Bebravou 4:0
Góly: Martin Obranec, Marco Kakara, Juraj Kňaze, Filip Kožej

Nasledoval zápas nášho dorastu:
TJ Tatran Bobot – OFK Dežerice 7:1
Góly: Marco Kakara (2), Róbert Marko, Daniel Marko, Adam Gründel, Adrián Václavík, Ľuboš Gábel

V poobedňajších hodinách hodinách sa predstavili v zápase aj bývalí hráči alias "starí páni":
TJ Tatran Bobot – Združené družstvo Horňany-Dežerice 4:2
Góly: Martin Berec, Juraj Kňaze, Peter Káčer - Rastislav Brlej, Jozef Adamovič

Malú chvíľku po pol piatej sa na ihrisku streli vzácny hostia a prebehla oficiálna časť osláv 80. výročia. Po oficiálnom otvorení a privítaní všetkých hostí v podaní člena výboru TJ Tatran Bobot Borisa Michaličku, sa všetkým prítomným prihovoril predseda ObFZ Trenčín Ivan Gróf, ktorý vyzdvihol predovšetkým prácu s mládežou, ktorou sa TJ Tatran Bobot predovšetkým prezentuje a dáva ju do popredia. V rámci práce s mládežou vyzdvihol predovšetkým činnosť predsedu TJ Tatran Bobot Miroslava Sokolíka a jeho podiel na futbalovom raste mladých talentov.
Zároveň predseda ObFZ Trenčín poukázal na krásne jubileum klubu, ktorým sa nemá možnosť pochváliť veľa obcí v našom regióne.
Napokon udelil TJ Tatran Bobot plaketu ObFZ Trenčín s čestným uznaním pri príležitosti 80. výročie založenia organizovaného futbalu v obci. Plaketu prebral predseda TJ Tatran Bobot Miroslav Sokolík, ktorý sa za túto poctu pre náš klub poďakoval.
Medzi gratulantami nemohla chýbať ani starostka obce Bobot Ing. Marcela Bartošová, ktorá všetkým poďakovala a rovnako vyzdvihla športovú činnosť a úspechy Tatranu.
V nasledujúcich chvíľach prebehlo slávnostné udelenie ocenení pamätníkom, ktorí boli predstaviteľmi prvého veľkého úspechu TJ Tatran Bobot, postupu do I.B triedy v sezóne 1968-69, zároveň aj aktéri asi prvého medzinárodného zápasu aký sme hrali v histórii s Juhoslovanským Textilak Odžadci a zároveň boli naši dlhoročný futbalisti, neskôr funkcionári a stále verní fanúšikovia:
Postupne si prebrali ocenenie: Fiala Anton, Kyselica František, Kyselica Jozef, Michalička Milan, Sokolík Ladislav, Žák Rudolf, Michalička Tibor a Pokorný Milan.
Zo zdravotných dôvodov sa nemohli zúčastniť: Gendiar Rudolf, Paška Pavel, Števula Milan, ktorým bude ocenenie dodatočne odovzdané.
Medzi oslávencov bol prizvaný ešte jeden významný člen TJ Tatran Bobot, ktorý nás reprezentuje dlhoročne, ako jeden z najstarších a stále činný rozhodca ObFZ Trenčín Jozef Stračiak.
Napokon TJ Tatran Bobot udelil ešte jedno ocenenie - pohár za vzornú reprezentáciu pre svoj dorast, ktorý sa stal v poslednej sezóne vicemajster 6. ligy dorastu ObFZ Trenčín v kategórii U19.

Napokon si všetci návštevníci okrem novo udelenej plakety mohli prezrieť aj cenný artefakt, ktorý Tatran Bobot opatruje vo svojom depozite, nakoľko ide o dôkaz, že má skutočne 80 rokov, ide o Pohár slušnosti venovaný bobotskými živnostníkmi k 5. výročiu založenia futbalového klubu v Bobote z 23. V. 1948.

Posledným zápasom dňa bol zápas mužov, resp. A mužstva:
TJ Tatran Bobot – TJ Družstevník Veľká Hradná 2:2
Góly: Matúš Ilko (2) - Andrej Masár, Rastislav Divéky

Vo večerných hodinách bola na ihrisku Tatranu tanečná zábava pod holým nebom, na ktorej sa všetci vytancovali pri hudobnom sprievode DJ Aďa až do skorého rána

Všetci odchádzali spokojne domov plní zážitkov z príjemne prežitého dňa, či noci a už teraz sa tešia na ďalšie výročia a športové, či kultúrne podujatia organizované TJ Tatran Bobot.

Realizované s finančnou podporou Trenčianskeho samosprávneho kraja.


Pridané: 14.07.2023 11:39:46

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »