Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v ZŠ v mesiaci november

3.11. V tomto roku sa uskutočnil 2. ročník krásnej akcie - Lampiónový sprievod obcou. V minulom roku nám akciu prekazilo počasie, ale teraz nám počasie prialo. Deti MŠ a ZŠ si za pomoci p. učiteliek a rodičov pripravili lampióny a vybrali sme sa do ulíc obce. Pripojili sa k nám rodičia, ktorí pomohli aj pri vypustení lampiónov šťastia. Veríme, že šťastie si nás nájde a my sa opäť stretneme pri takejto vydarenej akcii aj budúci rok.

Blíži sa čas Vianoc, čas darčekov. Nie každé dieťa má Vianoce také, aké si zaslúži. Keďže Vianoce sú aj o láske, spolupatričnosti a pomoci. A preto som sa rozhodla zapojiť našu školu do krásneho projektu \\\\\\\"Každé dieťa je jedinečné\\\\\\\" a pomôcť pri príprave vianočných balíčkov pre deti v náhradných, ohrozených a sociálne slabých rodinách v Srbsku. Projekt sa uskutočňuje pod záštitou p. J. Havrilu ml., námestného farára ECAV v Podlužanoch a p. D. Petrak, riaditeľky Centra sociálnej pomoci Kovačica - Srbsko. Naša škola pripravila dva vianočné balíčky pre konkrétne deti - chlapcov Miklja Petru (10 rokov) a Kristijana Martinova (6 rokov). Chcela ba som aj touto cestou úprimne poďakovať deťom a ich rodičom za prejavenú ochotu pomôcť. Teší ma, že aj my sme mohli svojou troškou prispieť k vianočnej pohode týchto detí.

8.11. sa uskutočnilo v našej obci divadelné predstavenie z Banskej Bystrice - Polepetko, ktorého sa okrem našich detí zúčastnili aj deti z MŠ, deti zo ZŠ Veľká Hradná a zo ZŠ Neporadza. Predstavenie bolo veselé, vtipné, popretkávané peknými piesňami. Verím, že deti si odniesli pekný kultúrny zážitok.

16.11. Z príležitosti Svetového dňa prevencie týrania a zneužívania detí, sme obdržali výzvu, aby sme sa zapojili do tejto akcie \\\\\\\"bubnovaním\\\\\\\" na rôzne predmety a tak upozornili na potrebu zaoberať sa týmto vážnym problémom. Najskôr sme deťom vysvetlili podstatu tohto problému a potom sme pol minúty intenzívne bubnovali na rôzne predmety.

23.11. sme sa zúčastni spolu s našimi predškolákmi exkurzie do hvezdárne v Malých Bieliciach. Najskôr sme absolvovali prednášku spojenú s prezentáciou o vesmíre a planétach, potom si deti trošku oddýchli pri vtipnej kreslenej rozprávke a nakoniec sme sa presunuli do kopuly, kde sme sa oboznámili so špeciálnym ďalekohľadom a pozorovali sme Slnko. Verím, že táto exkurzia bola prínosom pre naše deti.Pridané: 30.11.2016 13:48:31

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »