Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v základnej škole v mesiaci október

Mesiac október bol bohatý na akcie. Najskôr by som chcela poďakovať našim dvom žiakom, ktorých vlastná tvorba bola uverejnená v detskom časopise Vrabček. Jedná sa o žiakov: Sofia Kakarová - napísala báseň Hop-hop a Peter Neradný nakreslil pekný obrázok.
5. 10. nás navštívil sokoliar, ktorý deťom ZŠ a MŠ ukázal rôzne druhy dravcov a ich schopnosti.
11.10. našu školu navštívila pracovníčka Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Trenčín, ktorá uskutočnila pre žiakov prezentáciu o prevencii dýchacích ciest. Žiaci sa dozvedeli ako sa majú chrániť pred ochorením konzumáciou ovocia a zeleniny, pohybom, hygienou a pod.
17.10. p. učiteľka Nikolíniová v rámci projektu Hovorme o jedle pripravila pre deti zaujímavé aktivity. Deti vnímali pomocou všetkých zmyslov rôzne druhy ovocia a zeleniny. Ako sme predpokladali, najviac sa deťom páčila identifikácia ovocia pomocou chute.
19.10. sa uskutočnilo v škole pasovanie našich prvákov za žiakov našej školy. Deti museli absolvovať vtipné úlohy, predviesť čo sa už v škole naučili, aby ich kráľovná mohla pasovať za riadnych žiakov. Na záver zaspievali prítomným rodičom prvácku pieseň, obdržali pamätné listy a nechýbala ani malá maškrta.
Po pasovaní prvákov sme sa spolu s deťmi MŠ a rodičmi zúčastnili tradičného lampiónového pochodu obcou. Počasie nám prialo a na záver sme vypustili lampión šťastia. Veríme, že to šťastie si nás nájde.
24.10.v rámci Medzinárodného dňa školských knižníc p. vychovávateľka v ŠKD pripravila zaujímavé popoludnie pre deti. Nechýbali ani rozprávky.
25.10. Keďže mesiac október je mesiacom úcty k starším, naši žiaci vystúpili s kultúrnym programom babkám a dedkom a týmto spôsobom im dali najavo svoju lásku a vďaku.
30.10.a 31.10. mali deti jesenné prázdniny, preto ešte pred prázdninami p. vychovávateľka spolu s deťmi "obliekli" školu do halloveenskeho šatu. Nechýbali tekvice, duchovia, ani strašidelný hrad .


Pridané: 03.11.2017 12:26:36

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »