Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v základnej škole v mesiaci december

Dovoľte mi, aby som hneď na úvod všetkým žiakom, rodičom, zamestnancom školy a zriaďovateľovi zaželala úspešný rok 2018.

1.12. Našu školu navštívila pracovníčka firmy Henkel, ktorá žiakom prostredníctvom prezentácie pod názvom "Šampióni udržateľnosti" vysvetlila potrebu šetrenia vody, energie v domácnosti. Žiaci sa aktívne zapájali do prednášky, vypracovali zadané úlohy, ktoré aj odprezentovali. V závere prednášky všetky deti boli odmenené nálepkami a tričkami s logom zemegule.

V ŠKD sa 1.12. uskutočnila beseda o potrebe vzdelávania sa v oblasti cudzích jazykov. V dnešnej dobe, keď sú "otvorené" hranice, obklopujú nás anglické názvy produktov a služieb, pracovný trh vyžaduje znalosť aspoň jedného cudzieho jazyka, je výučba a znalosť cudzích jazykov nevyhnutnosť.
V úvode besedy si deti prezreli pútavú prezentáciu o troch krajinách - Veľkej Británii, Francúzska a Španielska, ktorú odprezentovala absolventka univerzity vo Veľkej Británii. Deti sa dozvedeli veľa zaujímavostí o týchto krajinách. Aktívne sa zapájali do debaty a prednášajúcu "zasypali" množstvom otázok. V závere si pripravili slovenský text, ktorý im prednášajúca preložila do všetkých troch jazykov. Veríme, že sa nám podarilo vzbudiť záujem detí o cudzie jazyky a budú sa im intenzívnejšie venovať.

6.12. našu ZŠ a MŠ navštívil Mikuláš spolu s čertom a anjelom. Priniesli deťom balíčky plné dobrôt, ale nebolo to zadarmo. Deti im zaspievali piesne a predniesli pekné básničky. Nechýbali ani slzičky malých škôlkárov, ktorých vystrašil čert. Nakoniec boli všetci spokojní, rozlúčili sa s Mikulášom, čertom a anjelom a odišli maškrtiť.

7.12. ...a opäť Mikuláš a balíčky. Tentoraz Mikuláš navštívil našu obec. Deti zo ZŠ a MŠ si pre neho pripravili pekný kultúrny program zakončený rozsvietením stromčeka.

8.12. Deti pod dohľadom p. uč. Nikolíniovej napiekli a vyzdobili medovníčky, ktoré boli určené na pripravované vianočné posedenie pri stromčeku. Medovníčky boli nielen pekné, ale aj chutné. Máme šikovné deti!

16.12. sa už tradične konal v kultúrnom dome vianočný jarmok organizovaný ZRPŠ našej školy a materskej školy. Rodičia našich detí sú veľmi šikovní a pripravili na jarmok krásne, aj chutné výrobky. Svojou troškou prispeli i deti a učitelia. Výťažok z jarmoku sa využije na podporu školských aktivít, prípadne školských pomôcok. Ďakujeme!

21.12. sme v škole zorganizovali vianočné posedenie pri stromčeku. Pozvaní boli nielen rodičia, ale aj starí rodičia našich žiakov. Žiaci si pre nich pripravili kultúrny program, v ktorom nechýbali básne, piesne, hra na hudobných nástrojoch i tanec. A keďže deti poslúchali, našli si pod stromčekom darčeky - dve zaujímavé spoločenské hry, ktoré využijú v ŠKD. Ďakujeme Ježiško! Po programe nasledovalo malé pohostenie s vlastnoručne upečenými medovníkmi a príjemné besedovanie.Pridané: 08.01.2018 13:46:36

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »