Detail oznamu

back Naspäť

Akcie základnej školy

Kategória: Základná škola | Podkategória: Aktuality
 
back Zobraziť galériu

Čo sa uskutočnilo v ZŠ v mesiaci jún

2.6. Tento deň bol pre našu školu významný. Po troch rokoch sme sa stali organizátormi športovej olympiády málotriednych škôl - Bobot, Dubodiel, Neporadza a Veľká Hradná. Súťažilo sa v troch individuálnych disciplínach - beh, skok do diaľky a hod kriketovou loptičkou. Potom nasledovali dve kolektívne hry - futbal chlapcov a vybíjaná dievčat. Naši chlapci získali vo futbale 3. miesto, dievčatá vo vybíjanej krásne 1. miesto a celkovo sme obsadili 3. miesto. Deti si odniesli hodnotné ceny, nechýbalo občerstvenie a prialo nám aj počasie. Celé podujatie by sa neuskutočnilo bez pomoci sponzorov. Touto cestou by som chcela poďakovať OÚ Bobot v zastúpení starostkou p. Ďuriačovou, ZRPŠ pri ZŠ Bobot, MŠ Bobot, Poľnoslužby "Bebrava" Rybany, SIKO Trenčín, p. Neradnej, p. Belákovej, p. Maruškovej, p. Kudriovej, p. Šimonovej, p. MIchaličkovej, p. Labudovej a všetkým, ktorí sa na priebehu olympiády podieľali. Poďakovanie patrí aj p. Sokolíkovi za poskytnutie priestorov a pomoc.

12.6. Súťaž o naj čitateľa - keďže tento školský rok je venovaný čitateľskej gramotnosti a z vlastnej skúsenosti viem, že väčšina detí veľmi málo číta alebo vôbec nečíta, uskutočnili sme súťaž v čítaní, aby sme aj touto cestou motivovali deti k tejto potrebnej činnosti. Súťaž prebiehala po ročníkoch. Hodnotili sme celkový čitateľský prejav a čas. V 2. ročníku najlepšie čítala Vanesa Michaličková, v 3. ročníku Vilko Závodský a vo 4. ročníku Ľuboš Michalička. Blahoželáme. Súťaže tohto zamerania budeme organizovať aj v budúcnosti.

14.6. Viedeň Dom mora
Konečne prišiel ten dlho očakávaný deň. Nastúpili sme (deti, učitelia a rodičia) do pohodlného autobusu a plní očakávania vyrazili do Viedne. Aj počasie bolo na našej strane. Vo Viedni nás pán šofér zaviezol až k Domu mora. Je to 11 - poschodová budova s krásnym výhľadom na mesto. V budove sa nachádzajú akvária - najväčšie sa rozprestiera cez dve poschodia. Videli sme tam veľa vodných živočíchov - žraloky, pirane, raje, karetu obrovskú a pod. Jedna časť komplexu sa nazývala Amazónia a tam sa voľne pohybovali malé opice a poletovali rôzne vtáky. Mali sme možnosť vidieť aj rôzne druhy obojživelníkov a hmyzu. Fascinovali nás mravce, ktoré mali dômyselne vytvorené priehľadné chodbičky a my sme mali možnosť ich tak pozorovať priamo pri práci. Po prehliadke sme sa zastavili na blízkom detskom ihrisku a samozrejme nechýbali ani nákupy. O 18,00 hod. sme sa vrátili domov trošku unavení, ale plní dojmov.

23.6. Cvičenie v prírode
Po pracovnom nasadení plnom koncoročného opakovania a uzatvárania známok nastal oddych v podobe cvičenia v prírode. Naplánovali sme si turistickú prechádzku do okolia obce, ale deň pred cvičením pršalo a všade bolo veľa blata. Zostali sme preto na multifunkčnom ihrisku a venovali sa rôznym športovým aktivitám.

26.6. - 29.6. Plavecký výcvik
Opäť sme sa zúčastnili plaveckého výcviku v Bánovciach nad Bebravou. V týchto horúcich dňoch deťom prišlo vhod osvieženie v podobe plávania. Okrem výcviku, ktorý viedli plaveckí inštruktori, mali deti možnosť sa vo vode aj dosýta vyšantiť. Neobišlo sa to ani bez súťaže v plávaní. 1. miesta obsadili chlapci Mário Drahoš - 2. roč., Šimon Tunega - 4. roč. a dievčatá Vanesa Michaličková - 2. roč. a Sofia Labudová - 4. roč. Blahoželáme!

30.6. Posledný deň žiakov v škole a hurá na prázdniny! Posledný deň v ZŠ Bobot pre štvrtákov, ktorí odchádzajú do inej školy. Tento deň bol plný emócií - rozlúčka, prezentácia, recitácia, slzy, objatia, kvety, darčeky...
Všetkým deťom v mene pedagogického zboru želám krásne slnečné prázdniny a moji milí štvrtáci - budete mi chýbať, nezabudnem a ďakujem...


Pridané: 04.07.2017 08:46:17

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »