Detail oznamu

back Naspäť

Boboťanka uviedla do života nové CD

Kategória: Dychová hudba Boboťanka | Podkategória: Novinky
Linka: VIDEO: Bánovské televízne vysielanie - uvedenie CD albumu V kraji pod Machnáčom
 
back Zobraziť galériu

V nedeľu 14.1.2018 odohrala Dychová hudba Boboťanka koncert pri príležitosti uvedenia druhého CD kapely s názvom V kraji pod Machnáčom.

Záujem o koncert Boboťanky naznačovala plná sála ešte pred samotným začiatkom vystúpenia, ako aj potreba dokladania stoličiek pre ďalších ľudí. Kapela to od úvodu rozbalila naplno a hovoreným slovom, plným humoru dopĺňal vystúpenie už tradične bubeník Boboťanky. Zaznelo aj poďakovanie všetkým príbuzným členov kapely, keďže tento koníček je časovo veľmi náročný. Hudobníci museli spolu v nedeľu precestovať až 850 km, aby prišli odohrať svoj koncert, ako z Bobota do Benátok.

V úvodnej časti podujatia sa na pódiu objavila aj starostka obce Bobot pani Danka Ďuriačová, ktorá odovzdala kapelníkovi Miroslavovi Koreňovi plaketu za 30 rokov pôsobenia v Dychovej hudbe Boboťanka a za reprezentáciu obce Bobot. Kapelník Boboťanky Miroslav Koreň neskrýval prekvapenie a svoje poďakovanie okorenil malou historkou.

Vyrozprával ako začul pred koncertom, keď chystali vystúpenie Boboťanky, okoloidúce dve ženy, ktoré sa vonku zhovárali. Jedna sa pýtala, že čo bude dnes v sále. Druhá jej odpovedala, že veď naša Boboťanka má koncert. Kapelník označil takéto chvíle ako satisfakciu za vynaloženú námahu, že ľudia ich považujú za svojich, za svoju kapelu. Poďakoval pani starostke a obci Bobot za podporu a vyjadril presvedčenie, že to bude aj naďalej takto pokračovať.

V okamihu uvedenia druhého CD s názvom V kraji pod Machnáčom si pozvala Boboťanka na javisko krstného otca pána Jozefa Košťála, ktorý učil na Základnej umeleckej škole v Bánovciach nad Bebravou väčšinu členov kapely. Pán učiteľ použil na uvedenie nového albumu do života symbolicky vodu z miestneho potoka Machnáč a zaželal, aby nové CD prinášalo všetkým jeho poslucháčom veľa radosti. Spolu s pani starostkou a členmi kapely si všetci pripili na počesť nového CD.

Boboťanka pokračovala v svojom koncerte plnom nádherných melódii, pričom nezneli iba prebrané skladby. Umelecký vedúci kapely Peter Doktor autorsky prispel, podobne ako na prvom albume aj tu svojimi skladbami, a to textom aj hudbou. Pre milovníkov populárnej hudby odohrala kapela aj nestarnúci The Beatles, čo zožalo naozaj veľký aplauz.

V závere za všetkých divákov poďakovala starostka obce pani Danka Ďuriačová za úžasné vystúpenie a odovzdala kapele malú pozornosť ako prejav vďaky. Diváci si svojim neutíchajúcim potleskom vyžiadali až tri prídavky. Všetci si odniesli domov plno neopakovateľných zážitkov a kto chcel, mohol si kúpiť aj nový album.

Bravo a veľká poklona priatelia z Boboťanky. Ste naozaj naša úžasná kapela a sme na Vás hrdí.


Pridané: 16.01.2018 16:14:38

Zdieľať: Google Facebook Twitter

back  Diskusia k oznamu: back Pridaj názor
Čítať celú diskusiu | Počet reakcií: 0
 
História obce

Prečítajte si niečo z histórie našej obce a to obecnú kroniku, ktorú napísal Pavel Gašparovič Hlbina.

Čítaj viac »
Stránkové hodiny OÚ
Pomoc & Podpora

Pokiaľ máte akékoľvek pripomienky k technickej stránke webu, neváhajte nás kontaktovať.

admin@bobot.sk »